Dražba ochranných známek bojových sportů

Dražebník BFT Management, a.s. uskutečnil elektronické dražby ochranných známek Oktagon, FIGHT NIGHT GLOBAL, FIGHT NIGHT WEST, ABSOLUTE CHAMPIONSHIP BERKUT. Předpokládal se zejména dražební boj o Oktagon, který užívá největší Česko – Slovenská organizace bojových sportů.

     Vlastníkem ochranných známek je společnost HACK LENDING SE v likvidaci. Jedná se o skutečný „zásek“ (anglicky hack) zejména do organizace OKTAGON MMA, která pořádá mediálně velmi sledované eventy. Loni v listopadu se uskutečnil OKTAGON 15 jako duel bojovníků Karlose Vémoly vs Attily Végha ve vyprodané O2 aréně v Praze. V letošním roce se plánované akce z důvodu covidu neuslutečnily nebo se musely výrazně omezit.

     Zatímco Oktagon je ochranná známka platná pouze v ČR, potom FIGHT NIGHT GLOBAL je již evropská ochranná známka. I to je dobrý „zásek“, protože tuto ochrannou známku užívá jedna z největších ruských organizací bojových sportů. FIGHT NIGHT GLOBAL pořádá zejména ve městech bývalého SSSR turnaje špičkových bojovníků. V roce 2018 uspořádala event „Fight Nights Global 84“ i v Bratislavě.

     FIGHT NIGHT WEST je také evropská ochranná známka. Je užívána pro turnaje bojových sportů v Karlových Varech. Poslední galavečer se uskutečnil loni říjnu jako „MMA Fight Night West 5“ v Grandhotelu Ambassador v Karlových varech (viz FB: fight.night.west).

     ABSOLUTE CHAMPIONSHIP BERKUT je dnes již neužívaná evropská ochranná známka. Možná osloví pamětníky začátků bojových sportů. Původně šlo o aktivity Mairbeka Khasieva, sportovního aktivisty, který v roce 2009 v Grozném založil Klub bojů Berkut. V září 2018 Mairbek Khasiev převedl všechny aktivity na Absolute Championship Akhmat.

     Dražební boj o Oktagon a další ochranné známky se uskutečnil dne 12.11.2020 na Prodej-drazbou.cz . Po dvouhodinové bitvě byla dosažena dražební cena 350 000 Kč. Není to sice moc, ale při současné covidové krizi, kdy ztráty organizátorů MMA eventů jdou do desítek miliónů, to není zase tak špatné. Doporučujeme i článek na serveru nastartu.cz